Тип: розширення для Google Drive, Google Sheets
Якщо ви приймаєте і зберігаєте роботи студентів на хмарному сервісі Google Drive, це освітоорієнтоване доповнення для організації, управління та контролю за виконанням завдань стане для вас незамінним.
Для початку роботи з розширенням викладач створює електрону таблицю-реєстр із переліком імен студентів та їхніх електронних скриньок. За цим переліком додаток генерує структуру папок, у яких викладач може швидко створювати, поширювати між студентами, приймати та оцінювати будь-які документи чи шаблони завдань. У залежності від запланованого типу й формату завдання ви можете створити:
2. Робота з документами: Kami Extension
Kami – це безкоштовний інструмент для додавання позначок та анотації документів будь-якого формату – зокрема, формату PDF. За допомогою цього розширення ви можете робити написи, підкреслення, додавати нотатки, малюнки й інші позначення на сторінках сканованих документів та зображень.
Можливості
- Автоматична синхронізація та збереження файлів на Google Drive;
- Функція розпізнавання тексту сканованих документів;
- Конвертування файлів у формат PDF;
- Можливість спільної роботи над документом.
3. Візуалізація: Lucidchart Diagrams
Тип: розширення для браузера Google Chrome
Потужний інструмент для побудови схем, діаграм та графіків. Окрім блок-схем, діаграм Венна, мап думок, органограм, візуалізації процесів та інших найбільш поширених типів графіків на основі готового шаблону можна швидко створити такі типи візуалізації:
- історична хронологія;
- генеалогічне дерево;
- план есею чи науково-дослідної роботи;
- таблиця SWOT-аналізу;
- словникова мапа;
та ін.
Створену візуалізацію можна експортувати у формати PDF, PNG чи JPG, вставити на веб-сторінку, у слайд презентації, або поширити у соціальних мережах.
4. Відеопрезентація: CrankWheel Screen Sharing
Просте і легке у використанні розширення дозволяє викладачеві перетворити комп’ютер на віртуальний проектор і транслювати зображення з власного екрану на пристрої студентів у режимі реального часу. Ви можете здійснювати трансляцію всього екрану, окремого застосунку, – наприклад, PowerPoint із відкритою у ньому презентацією – або окремої вкладки браузера.
Для перегляду демонстрації встановлювати розширення не потрібно – студентам достатньо перейти за посиланням, що генерується для кожної відеосесії.
CrankWheel Screen Sharing можна використовувати як для проведення позааудиторних занять на зразок дистанційних лекцій, вебінарів чи консультацій, так і в аудиторії – приміром, для наочного роз’яснення матеріалу.
Безкоштовна версія розширення дає можливість проводити до 15 трансляцій на місяць для необмеженої кількості учасників.
Можливості
- Відеозапис трансляції;
- Надання віддаленого доступу до керування вашим екраном.
5. Листування: Yet Another Mail Merge (YAMM)
Тип: розширення для Google Sheets
Якщо вам доводиться регулярно надсилати масові листи різним групам студентів чи колег, розширення Yet Another Mail Merge допоможе спростити і прискорити процес створення розсилок. У якості адресної книги для розсилки можна використовувати таблицю Google Sheet з переліком електронних скриньок, контакти із Google Сontacts та інші сервіси. Можна також вводити адреси вручну безпосередньо перед надсиланням.
Зручним є й те, що YAMM розпізнає чернетки, які зберігаються у вашій поштовій скриньці Gmail, і дозволяє використовувати їх у якості шаблонів для розсилок. Тобто, ви можете створити “заготовки” для типових листів, зберегти їх як чернетки, та використовувати для надсилання масових повідомлень.
Розширення дозволяє персоналізувати повідомлення за допомогою спеціальних міток із назвами стовпців таблиці. До прикладу, якщо у таблиці користувача є стовпець із назвою Name та переліком імен адресатів й у шаблоні листа він вкаже <<Name>>, кожен адресат отримає листа, у якому замість мітки <<Name>> стоятиме його власне ім’я. Демонстрацію використання міток дивіться нижче (джерело зображення).
Крім цього, додаток дозволяє відстежувати статус усіх повідомлень, які ви надіслали – до прикладу, ви зможете дізнатися, коли саме адресат відкрив отриманого листа.
Посилання на розширення
Тип: розширення для Google Chrome
Це маленьке розширення додає до браузера Google Chrome кнопку для швидкого доступу до пошукової системи наукової літератури Google Scholar. За його допомогою ви можете:
- шукати повний текст наукової публікації онлайн. Для цього потрібно виділити назву публікації, уривок чи покликання на яку ви знайшли на веб-сторінці, й натиснути на кнопку.
- мати швидкий доступ до пошуку у Scholar.
- відформатувати цитування знайденого джерела (розширення підтримує формати MLA, APA, Chicago, Harvard, Vancouver).