За час роботи в умовах карантину кожен викладач, який працює з базовою версією Zoom, ймовірно, вже знайшов найзручніший для себе спосіб продовження відеоконференції після вичерпання 40-хвилинного ліміту. Спробуємо підсумувати “лайфхаки”, які допомагають оперативно відновити плин заняття і звести до мінімуму відволікання, пов’язані з цим технічним обмеженням. Ця міні-добірка стане в нагоді й тим викладачам та працівникам, які планують продовжити користуватися сервісом й надалі.

3552 Переглядів
Як продовжити тривалість вебінару в базовій версії Zoom
Нагадаємо, що безкоштовний тарифний план Zoom обмежує тривалість відеоконференції за участі двох та більше учасників до 40 хвилин. І хоча є численні свідчення користувачів – у тім числі й наших викладачів – про автоматичне продовження сесії після вичерпання ліміту, яке пов’язують із “карантинною щедрістю” на час спалаху COVID-19, жодної офіційної інформації з цього приводу сервіс не надає (станом на 6.04.2020). Тож під час планування заняття чи наради в онлайновому форматі не варто покладатися на незадокументоване продовження сесії, яке більше схоже на лотерею.
Примітка 1. Зустрічі у форматі 1 х 1 не мають обмеження в часі у базовій версії Zoom, тож сервіс придатний для надання індивідуальних консультацій.
Примітка 2. Відеоконференція без учасників (така, на якій присутній лише організатор) також не має часового ліміту. Цю можливість можна використовувати для запису асинхронних вебінарів.
Повторне приєднання за посиланням на заплановану конференцію
Оскільки Zoom обмежує лише тривалість безперервної сесії і не обмежує кількості сесій, найпростіший спосіб відновити вебінар – повторно розпочати конференцію, яка завершилася, і попросити учасників ще раз приєднатися за посиланням на цю конференцію. Ідентифікатор конференції (Meeting ID) залишається активним і після закінчення сесії, тож організатор може повторно розпочати будь-який раніше проведений мітинг замість того, щоб створювати новий.
- У вкладці Meetings вашого особистого кабінету на zoom.us зберігаються посилання на всі заплановані та проведені конференції. Ви можете відновити щойно завершену сесію, натиснувши Start навпроти відповідної конференції у групі Previous Meetings. Усі учасники зможуть приєднатися до неї за тим же Meeting ID чи посиланням, яке отримали раніше.
- Інший спосіб продовжити конференцію, тривалість якої спливає: коли сесія наблизиться до офіційного часового ліміту, організатор може обрати опцію завершення сесії (End Meeting) і в наступному вікні – пункт Leave Meeting (покинути зустріч) замість пункту End for All, який завершує зустріч для всіх учасників. Після цього усі учасники зможуть знову повернутися до конференції за посиланням, яке отримали раніше.
Підказки з безпеки
Zoom не є стовідсотково захищеним через специфіку протоколів передання даних, які використовує сервіс, і з цим користувач нічого не вдіє. Однак у ваших силах максимально убезпечити ваші вебінари від несанкціонованого доступу чи необережних дій учасників за допомогою тих налаштувань, які доступні вам під час планування вебінару:
- Посилання для доступу до конференції. При плануванні конференції Zoom вимагає обов’язковий захист паролем для приєднання до неї. Однак є можливість приєднатися до вашої конференції без паролю. Якщо у налаштуваннях вашого облікового запису активована опція “Включити пароль у посилання на конференцію для швидкого приєднання”, будь-хто, хто має посилання на вашу конференцію, може приєднатися до неї без паролю.
Щоб перевірити, це налаштування, у персональному кабінеті на zoom.us перейдіть у Settings => Meeting => та прослідкуйте, чи активована опція Embed password in meeting link for one-click join. Варто деактивувати цю опцію, якщо ви не бажаєте, щоб усі, хто мають посилання на створені вами конференції, могли приєднатися до них без паролю.
Зустріч у персональній кімнаті
На відміну від конференцій, для кожної з яких генерується щоразу новий ідентифікатор та пароль, посилання на вашу персональну кімнату Zoom (Personal Meeting Room) залишається незмінним, оскільки прив’язане до вашого облікового запису. Тож ще один спосіб швидко відновити вебінар – проводити конференцію у персональній кімнаті. Після вичерпання часового ліміту учасники переходять за вашим персональним посиланням (Personal Meeting ID (PMI)) ще раз, використовуючи отриманий пароль доступу до кімнати.
Для планування конференції у персональній кімнаті через особистий кабінет у zoom.us:
- У налаштуваннях створення нового запланованого мітингу (Schedule a Meeting) в опції Meeting ID оберіть опцію Personal Meeting замість Generate Automatically.
- В опції Meeting Password можна встановити новий пароль доступу до вашої персональної кімнати. Зверніть увагу: це налаштування є глобальним. Якщо ви встановите новий пароль під час створення нового мітингу у персональній кімнаті, після його збереження відповідний пароль буде встановленим для будь-яких зустрічей у персональній кімнаті.
Підказки з безпеки
Якщо ви обрали зустрічі у персональній кімнаті як спосіб проведення зустрічей зі змінним списком учасників, а не як відкриту “гарячу лінію” для консультацій, варто:
- Встановлювати новий пароль для доступу до персональної кімнати при плануванні нової конференції (див. вище). У цьому разі будь-хто, хто має постійне посилання на вашу персональну кімнату, не зможе до неї увійти за старим паролем.
- Активувати опцію waiting room при плануванні нової конференції, щоб ви могли індивідуально дозволяти учасникам долучитися до зустрічі.
Конференція для групи контактів Zoom
Через настільний додаток Zoom можна створити групу контактів, – наприклад, список студентів, зарахованих на курс – і запросити їх на конференцію.
У цей спосіб можна лише розпочати мітинг негайно, Zoom Basic не надає можливості запланувати мітинг для групи контактів. Усі контакти групи отримають запрошення на конференцію після того, як організатор її розпочне:
Після вичерпання часового ліміту організатор може швидко відновити мітинг для групи, натиснувши на кнопку Meet знову.